اطلاعات پزشکی حیاتی موتورسوار در کلید USB

موتورسواری شش ساعت پس از ورود به بیمارستان، به دلیل آنکه تیم پزشکی نمی دانستند با چه کسی باید تماس بگیرند بدون حظور خانواده اش درگذشت.این ایده ,الهام گرفته از ۴۰ سال موتورسواری  شخصی به نام تونی والتون برای رسیدگی به وضعیت و نجات زندگی انسان های بسیاری بود.اختراع وی USB ICEmergency است که می توانید آن را در جیب کت خود نگه دارید، به جاکلیدی خود آویزان کنید و یا با یک بند به دور گردن خود بیندازید.این USB شامل اطلاعات پزشکی و اطلاعات ارتباطیست که توسط اولین پاسخ دهندگان و یا کارکنان بیمارستان استفاده می شود.

تونی می گوید: :”تقریبا ۱۲ ماه پیش این ایده به ذهنم رسید. این ایده را از مکالمه ای که با یک پرستار بخش اورژانس داشتم، گرفتم.”

“پرستار به من گفت که چقدر برای پیدا کردن کارت شناسایی و خانواده موتورسوارانی که تصادف کرده بودند تلاش کرده و تلاشش بی ثمر بوده است. او به من گفت او پس از حدود شش ساعت فوت کرد و خانواده اش در کنارش نبود چون ما نتوانستیم آنها را پیدا کنیم.

“در آن لحظه تنها چیزی که به ذهن من رسید شکلی از کارت شناسایی با جزئیات تماس های اضطراری و اطلاعات پزشکی مهم و حیاتی بود.”

هزینه ICEmergency USB) 19.95) دلار و هزینه بند آن ۳٫۹۵ دلار می باشد.  رنگ USB قرمز است، (رنگ جهانی برای مواقع اضطراری) و بر روی آن آرم “ICEmergency” حکاکی شده که آرم بین المللی شناخته شده در اورژانس است.اولین کمک کنندگان بعد حادثه برای یافتن فایل متنی ساده، USB را به سادگی به هر کامپیوتر (آی بی ام یا اپل) وصل می کنند. در اصل USB ابتدا به شکل یک کلید بود، اما سپس به شکل یک USB تکمیل شد.

۵-motormag-ir

تونی می گوید: “کلیدها، بیشتر مناسب رانندگان خودروها است،” “هنگامی که یک موتورسوار تصادف می کند، ممکن است موتورش در فاصله خیلی دوری بیفتد. بنابراین شما می توانید کلید را روی یک بند یا طناب بذارید و آن را زیر ژاکت خود بپوشید و هنگامی که کارکنان اورژانس برسند نمی توانند کمک کنند اما متوجه آن می شوند.”

کارت USB شامل سه شماره تماس اضطراری و اطلاعات مهم پزشکی موتورسوار است. این اطلاعات می توانند شامل آلرژی به بیهوشی و اینکه چه داروهایی ممکن است در درمان اورژانسی وی ممانعت داشته باشد.تونی می گوید خانواده موتورسوار می توانند در عرض چند دقیقه از وضعیت وی باخبر شوند. اولین پاسخ دهندگان و کارکنان بخش اورژانس بیمارستان نیز می دانند چه درمانی برای بیمار مناسب است.همچنین ICEmergency USB دارای یک فایل از پیش بارگذاری شده است که کمتر از دو دقیقه زمان می برد تا موتورسوار اطلاعات مربوطه را پر کند.

تونی می گوید: “ثبت اختراع, گرفتن حق طراحی و ساخت آن، ۱۲ ماه طول کشیده است.”

ice-motormag-ir

 

0
مطالب مرتبط به این پست

نظر شما چیست؟