تولید موتورسیکلت با پرینتر سه بعدی,رودستر ونگارد ۲۰۱۸

کمپانی آمریکایی ونگارد(Vanguard) از نسخه مفهومی خود برای سال ۲۰۱۸ به نام Vanguard Roadster پرده برداری کرد.این موتورسیکلت هم با هدف ریس یا مسابقه و هم کروزر یا ماسل سیکلت طراحی شده است.از نکات بسیار جالب این موتورسیکلت علاوه بر ظاهر جذاب و اسپورت آن طراحی منحصر به فرد آن است که توسط پرینتر سه بعدی صورت گرفته است.با این روش با حداقل تعداد مهندسان و نیروی انسانی می توان یک موتورسیکلت ساخت. در طراحی این موتور سعی شده زانوی موتورسوار زیر باک بنزین قرار گیرد و فرمان هم به نحوی قرار داده شده که موتورسوار به صورت کشیده نشسته و باد از او عبور کند. صفحه نمایش ۷ اینچی اطلاعات مربوط به وسیله را به خوبی نمایش می دهد.همچنین این صفحه نمایش با حذف آینه های بغل با داشتن دوربین به دیدن عقب کمک می کند.

vanguard-roadster-motormag-ir

شش چراغ LED به عنوان هدلایت قرار دارد و یک نفر انگار نصب گلگیر جلو را فراموش کرده است.کسانی که برای بار اول این موتور را ببینند به یاد کشتی های فضایی می افتند.طراحی این موتوربه دوقسمت بالا که شامل فرمان,باک سوخت و صندلی و قسمت پایین که شامل پیشرانه ,بازوی نوسانی و جعبه دنده می شود تقسیم می شود. چهار ستون ارتباط بین پیشرانه ,باک بنزین و قسمت های زیرین موتور را بر عهده دارند. زاویه گردش فرمان ۲۷ درجه و فاصله بین دو محور ۶۵٫۵ اینچ است.

vanguard-roadster-5-motormag-ir

بازوی نوسانی دو وظیفه بر عهده دارد,از طرفی مکانی برای میل لنگ و از طرفی جایگزین خوب برای شاسی های معمول است. تعلیق این موتور شامل دوشاخ ۴۸ میلی متری در جلو و کمک های مستقل در عقب می باشد. ترمزهای برمبو ۴ پیستون ۲ در ۳۲۰ میلی متری دیسکی نیمه شناور در جلو و برمبو ۲ پیستون شناور ۲۴۵ میلی متری دیسکی در عقب مشخصات ترمز این وسیله می باشد.قلب تپنده این موتور با حجم ۱۹۱۷ سی سی هواخنک که به صورت دوقلو بازاویه ۵۶ درجه نسبت به هم قرار دارد نیروی بسیار زیادی را برای حرکت فراهم می کند.این پیشرانه حتی از خیلی از ماشینها هم بیشتر است.برای نمونه مقایسه و درک بهتر پژو ۴۰۵ که در ایران تولید می شود دارای حجم نزدیک به ۱۸۰۰ سی سی است. از جمله رقبای این موتور در این سگمنت P51 “Combat Fighter” fr و arch KRGT-1 را می توان نام برد. قیمت این محصول ۳۰ هزار دلار تعیین شده است.

vanguard-roadster-motormag-ir

0
مطالب مرتبط به این پست

نظر شما چیست؟