موتورسیکلت بتمن

موتورسیکلت بتمن که به اصطلاح به آن بت سایکل(Batcycle) نیز می گویند موتوری است که شخصیتی ساختگی به اسم مرد خفاشی در فیلمهایش از آن استفاده می کند.در سال ۱۹۶۶ و در اولین سری فیلم های بت من, موتورسیکلت هارلی دیویدسون با محفظه کناری استفاده شد.در سال بعد موتورسیکلت یاماها کاتالانیا ۲۵۰ برای این فیلم استفاده شد.در سال ۱۹۹۷ موتورسیکلت جدیدی که بدنه آن از ماشین های درگ سرعت بود مورد استفاده قرار گرفت.

batcycle-motormag-ir

در این وسیله برای چرخ های عقب, از چرخ های ماشین استفاده شده بود.همچنین امکانات این موتور برای تعقیب و گریز پر سرعت ساخته شده بود. این موتور به همراه کلک های کامپیوتری در شرایط بد آب و هوایی و حتی زیر زمین نیز قدرت مانور داشت.در فیلم بتمن بر می خیزد که درسال ۲۰۰۸ اکران شد و جز پرفروش ترین فیلمهای دنیا لقب گرفت موتورسیکلت استفاده شده تغییرات زیادی داشت.رینگ چرخ استفاده شده ۲۰ اینچی بود و پیشرانه آن مایع خنک با حجم ۷۸۶ سی سی  و برای افزایش شتاب بدون لوله اگزوز است.به جای لوله اگزوز از لوله ای توخالی از جنس آلومینیوم ,فولاد و منیزیوم که به شاسی متصل بود استفاده شده است.

 کاربراتور این موتور توسط کامپیوتر کنترل و قسمت جلوی آن ضد گلوله بود.قسمت جالب این موتور فرمان آن است که به نحوی طراحی شده تا به جای چرخاندن خود فرمان ,بوسیله چرخاندن کتف و شانه موتورسوار تغییر مسیر دهد.جای پا به گونه ای قرار گرفته است که پابه عقب کشیده شده تا حالت خم شوندگی موتورسوار بیشتر شود. صدای پیشرانه از ماشین الکتریکی شرکت تسلا به اسم تسلا رودستر (Tesla Roadster) قرض گرفته شده است.برای جذابیت بیشتر این وسیله مجهز به قلاب ,مسلسل و توپ کوچک جنگی می باشد.

0
مطالب مرتبط به این پست

نظر شما چیست؟