چرا مردم موتورسوران رادشمن می بینند؟

با وجود اینکه تعداد موتورسواران در جاده ها بیشتر از بخش های دیگر در حال افزایش است، به نظر می رسد هنوز دشمن شماره یک در چشم پلیس، سیاستمداران و بسیاری از مردم، موتورسواران هستند. امروزه موتورسواران کارهایی انجام می دهند که ممکن است به چشم مردم قانون شکن آیند.ممکن است بسیاری از موتورسواران دوست داشته باشند، اما نباید ناراحت نشوید اگر از سمت برنامه ریزان راه و ایمنی نادیده گرفته شوید، و یا وقتی سیاستمداران با هزینه های اضافی و خدمات کمتر شما را روبرو کنند، و یا وقتی حتی مثل حلزون در حرکت هستید مورد آزار و اذیت و هدف پلیس قرار گرفته شوید.

ده دلیل برای اینکه چرامردم از موتورسوارن خوششان نمی آید ذکر می کنیم.

۱-موتورسواری دسته جمعی:

 برخی از موتورسواران، موتورسواری گروهی را دوست دارند، اما ممکن است که با این کار ایجاد خطر و یا ترافیک کنند. اگر شما موتورسواران خیلی آهسته برانید شما را بدتر از کاروان ها و کامیون ها می بینند. اگر بیش از حد سریع برانید، ممکن است باعث تهدید شوید و شما را دشمن شماره یک اجتماع بدانند.

img_motormag-ir

۲-تجهیزات ترسناک موتورسواری:

 کت و شلوار چرم با گیر رنگی باعث می شود شما شبیه قاضی دردیا پلیس آهنی شوید. شاید شما به قصد شادی و سرگرمی این کارها رو انجام دهید، اما عموم مردم فکر می کنند با آن تیپ و قیافه، تبهکار یا تروریست هستید. آیا شما واقعا یک یاغی هستید؟ اینجا یک کشور آزاد است و شما می توانید هر لباسی که دوست دارید بپوشید، اما نباید شاکی باشید اگر در جاده ها، خانواده هایی که جوان دارند شمارا به عنوان تهدید برای فرزندانشان ببینند.

۳-ماسکهای صورت جمجمه ای شکل:

این مطلب می تواند در نکته قبلی گنجانده شود، اما ما فکر می کنیم نیاز به یک بخش کاملا جداگانه دارد. آیا شما به مراسم هالووین می روید، یا فقط قصد ترساندن بچه ها را دارید؟

۴-رانندگی بی پروا:

موتورسواران دوست دارند گاز بدهند,ترمزهای محکم بگیرند و حرکات نمایشی انجام دهند.برای اینکار پیوستن به یک باشگاه و مکان مشخص توصیه می شود.

۵-سبقت غیرمجاز:

 به هر قیمت که باشد با سرعت برانید تا خود را به ماشینی که با سرعت کم در حال حرکت است برسانید، اما در مسافت های طولانی با فاصله کم از عقب اتومبیل نرانید، به فاصله چند اینچ از سمت آینه موتور خود برانید، و سپس در سمت راست بر روی سپر جلو سرعت را کاهش دهید. یا با یک بوق یا چراغ به آنها بفهمانید که قصد سبقت دارید و هنگامی که رد شدید، به نشانه تشکر از آنها یک بوق بزنید و یا دست تکان دهید.

۶-صدای بلند اگزوزها مردم را می ترساند:

 ممکن است باور کنید که لوله اگزوزهایی با صدای بلند جان مردم را نجات می دهد و ما در اینجا به دنبال اثبات آن نیستیم. با این حال، می گویبم که لوله های بلند باعث آزار مردم است. من عاشق صدای اگزوز هستم اما فقط برای چند ثانیه. با این حال، لوله های با صدای بلند در ترافیک می تواند سبب وحشت ناگهانی رانندگان شود باعث حرکت تند و سریع آنها شود. آنها متوجه حضور شما نمی شوند مگر اینکه دیگر خیلی دیر شده باشد.

img_7motormag-ir

۷-سرعت درون شهری:

 به شهر محل سکونت خود احترام بگذارید. در خیابان های شهر با سرعت نرانید. به خصوص در خیابان هایی که کودکانشان در آن بازی می کنند.

۸-سرعت بالای موتورتان:

 در یک تونل یا در دل کوه هیجان انگیز است، اما در مناطق مسکونی یا روستایی که در آن احشام وجود دارد ناهنجاری اجتماعیست. ما اسب هایی در حال رام شدن را دیدیم که بخاطر موتورسواران رم کرده اند و به سمت فنس ها حمله ور شده اند. اگر فردی را در کنار جاده سوار بر اسب می بینید، سرعت خود را کم و بی سر و صدا حرکت کنید.

۹-گرم کردن طولانی موتور:

بسیار بی ادبیست که در صبح روز تعطیل که بقیه خواب هستند و یا در کافه ای مشغول خوردن صبحانه هستند، برای گرم کردن موتور خود را روشن کنید و هی گاز دهید. و این خیلی مسخره است اگر که شما یک موتور EFI دارید زیرا آنها جوری ساخته شده اند که برای شروع نیاز به گرم کردن نداشته باشند.

motormag-ir

۱۰-به صف بودن مسیر حرکت:

 موتورسواران خیلی راحت صف را بهم می زنند. ما نمی گوییم که در صف متوقف بمانید، بلکه می گوییم احتیاط و تواضع را رعایت کنید. نمی شود گفت که این برای همه موتورسواران خوب است، اما حداقل مردم را با اشاره سر یا بوق متوجه عبور خود کنید. هنگامی که چراغ سبز است، خیلی شما سریع حرکت کنید. هنگام عبور وقت کشی نکنید مانند راه رفتن روروک بچه ها که باعث ترافیک شود.

1+
مطالب مرتبط به این پست

نظر شما چیست؟