کلاه ایمنی موتورسیکلت(کلاه کاسکت)

helmet motormag

همانطور که آگاهی دارید کلاه ایمنی جز وسائل محافظت از راکب موتورسیکلت بوده و در هنگام تصادفات نقش جدی در نجات جان سرنشینان ایفا میکند.متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل های مختلف کلاه ایمنی را جدی نگرفته که می توان آسیب  به سروگردن را بزرگترین علت مرگ و میر موتورسواران دانست.مغز انسان مهم ترین قسمت از بدن می باشد که دارای صد ملیارد سلول بوده و آسیب به هر سلول جبران ناپذیر و باعث اختلال در عملکرد بدن می شود.

معمولا جنس کلاه ها از پلاستیک پلی کربنات یا فیبر فشرده شده می باشد.نقطه جذب ظربه در کلاه ایمنی لایه داخلی نامیده می شود,این نقطه جذب باعث گرفتن ضربات شدید در موقع تصادف می شود.تاریخ انقضای نقطه جذب ۵ سال می باشد و مواد به کار رفته بر اثر گذر زمان عملکردشان ضعیف می شود برای همین نهایتا ۵ سال یک بار باید کلاه ایمنی تعویض شود نکته ای که در کشور ما انجام نمی شود و یک کلاه ایمنی به نسل های بعدی هم ارث می رسد.برای هر نوع از موتورسواری کارخانه های ایمنی نوع خاصی از کلاه را تولید کرده اند که ما بهترین نوعشان را در اینجا ذکر می کنیم.

کلاه اسپرت پوشاننده کامل صورت

کلاه (Shoei X-Fourteen) سری ۱۴ کلاه ایمنیShoei   است که در مسابقات به خصوص مسابقاتی که سرعت درآن بسیار بالاست عملکرد خوبی در حفاظت از سر دارد.محافظت بالا و همچنین شکل آیرودینامیک این کلاه باعث کاهش تلاطم حین حرکت وکاهش صدا برای راکب می شود.اگر شما میخواهید موتور پرسرعت سوار شوید یا مدت طولانی با موتور رانندگی کنید این کلاه کمک بزرگی خواهد بود.

shoei motormag.ir

کلاه جلوباز(open face)

یکی از کلاه های خوش استیل و محبوب برای سرعت های پایین کلاه(Bell Custom 500) با ترکیبی از یکپارچگی با ساختار مدرن و استاندارد در ایمنی به همراه ده ها رنگ و طرح می باشد.

bel custom motormag.ir

کلاه مخصوص گردشگری

یکی از کلاه های خوب مخصوص گردشگری کلاه (Schuberth C3) می باشد,این کلاه دارای راحتی کلاه های جلوباز و همچنین دارای آیرودینامیک خوب همراه با ویژگی چهارفصل برای گردشگری است.آفتاب گیر بودن این کلاه باعث می شود هر جا که نور آفتاب زیاد باشد کمک حال خوبی برای موتورسوار باشد.

schuberth

کلاه مخصوص موتور کراس

کلاه ایمنی (D ATR-16) با طرح انقلابی ۶ بعدی و خاصیت الاستومری(پلیمر با قابلیت ارتجاع زیاد)که بین دولایه فوم فشرده معلق است.انرژی جنبشی ۶ بعدی در این کلاه شتاب زاویه ای و آستانه بار دوعامل اصلی که موجب آسیب شدید به سر می شود را کم میکند.

atv motor cross motormag.ir

1+
مطالب مرتبط به این پست

نظر شما چیست؟